Our Blog

Vy a „Bez realitky“

RealityWeber.cz

Nedávno mě v rámci bezplatného poradenského servisu navštívila klientka, která si dala inzerát na server „Bez realitky“ s tím, že hodlala ušetřit za poplatky účtované realitními kancelářemi.

Ozval se jí mladý muž coby fyzická osoba a byt si přišel prohlédnout Učinil tak opakovaně a nakonec paní pozval na svou adresu v centru, kde zjistila, že se jedná o realitní kancelář. Paní dal podepsat papír, který ji „údajně k ničemu nezavazuje a je to prý formalita“. Bohužel starší paní v doprovodu malého vnuka vše podepsala a pak se nestačila divit. Podepsala výhradní smlouvu,  zmocnila kancelář k podpisu závazkových smluvních vztahů a přistoupila na nemravné  smluvní pokuty. Na její byt již byla složena záloha, přičemž byl nabídnut za cenu  nižší než je realita.

Paní se svým neuváženým postupem dostala do situace, kdy již kupní smlouvu musí podepsat, jinak by platila velké sankce.

Chtěla ušetřit za provizi RK a nyní provizi platí a kromě toho ztratila i na kupní ceně. Její snaha ušetřit skončila minimálně s dvojnásobnou ztrátou.

PhDr. Lenka Weberová
realitní makléřka

Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!