Our Blog

Reklamní trik – prodáme bez provize

Reality Weber

Při prodeji realit se často setkáváme s heslem „Prodáme Vaši nemovitost bez provize“. A ptáme se, jak je možné, že realitní podnikatel si může dovolit pracovat zdarma. Vždyť každý zaměstnanec, podnikatel, drobný řemeslník se musí otáčet, aby si vydělal na živobytí. Je tedy makléř privilegovaná profese, ve které se žije ze vzduchu?

Opak je pravdou. V realitních kancelářích se platí mzdy, nájem, cesty autem, reklama, atd. Náklady jsou tedy značné. Může si tedy makléř dovolit financovat klientovi jeho prodej? Samozřejmě, že ne.
Co vlastně představuje částka, která je přičtena kupujícímu jako provize?
Jsou to ve skutečnosti peníze, které je kupující ještě ochoten za nemovitost připlatit a které by měly náležet prodávajícímu. Prodáte-li např. byt za 2,5 mil. Kč + 100 tis. provize, je cena bytu ve skutečnosti 2,6 mil. Kč. Jinými slovy, částka rovnající se takto vyúčtované provizi je de facto část kupní ceny, o kterou obdrží prodávající méně. Není tedy pravda, že makléř pro Vás pracoval bez provize. Nejedná se o nic jiného, než reklamní trik k zaujetí prodávajících.
Profesionální makléř vždy usiluje o prodej nemovitosti svému klientovi za maximální cenu a provizi stanovuje zcela transparentně v procentech z dosažené ceny. Jeho odměna je tak přímo úměrná jeho výkonu.

Více informací je cesta k úspěchu ! Kontaktujte nás !

PhDr. Lenka Weberová
realitní makléřka

Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!