Our Blog

10 podvodů a triků realitních kanceláří

realityweber.cz

Jako houby po dešti přibývají další a další realitní kanceláře. Je to dobře, konkurence je potřebná a prospěšná. Také vede k tomu, aby ti, kteří působí již dlouho v tomto oboru, nespali na vavřínech a nespoléhali se na úspěchy minulých let. Takže – dobrá konkurence ano. Neshazuji ty slušné a poctivé kolegy, kteří své firmy léta budovali a poskytují služby na vysoké úrovni. Ale jako ve všech profesích jsou lidé a firmy zodpovědní, tak jsou i „zlatokopové“. Po nás potopa. Avšak selhání jedné kanceláře vrhá stín na všechny ostatní. Proto jsem se rozhodl k napsání tohoto článku. Odkrytí zákulisních machinací v realitní činnosti.

Podvod č. 1  Peníze ihned za váš dům!

Jistě jste tu reklamu všichni viděli. Pokud si myslíte, že zavoláte do této kanceláře a oni vám přivezou hned peníze, jste bláhoví. Pokud si myslíte, že když podepíšete kupní smlouvu, tak dostanete peníze ihned, tak jste také na omylu. Prostě podepíšete docela tvrdou, závaznou, zprostředkovatelskou smlouvu na dlouhou dobu. Doporučuji podrobně přečíst a porovnat.

Podvod č. 2 Máme kupce na váš dům (byt)!

Žádný kupec není, kdo by také koupil nemovitost, aniž by si ji podrobně prohlédl? Zato je opět připravena zprostředkovatelská smlouva. Někdy přivedou i falešného kupce, který si to po podpisu zprostř. smlouvy rozmyslí. Doporučuji uzavřít smlouvu na 14 dnů. Mají-li kupce, stačí to, je-li to trik, vyžeňte je.

Podvod č. 3 V této ulici koupím rod. domek, v tomto domě byt.

Pokud se pod uvedeným tel. číslem objeví dodatečně realitní kancelář, je to opět podvod. Může však být: Naše realitní kancelář ….. pro svého klienta shání v této ulici dům (byt).

Trik č. 4 Máme pobočky po celé republice.

Vaši zakázku budou prodávat všichni makléři. Nebudou, každý makléř má svoje zakázky, o které se stará a o kterých má podrobné informace. Jak mohou profesionálně nabízet nemovitosti, které ani neviděli? Ostatně pokud někdo bude chtít nemovitost ve Františkových Lázních, bude ji hledat u makléře třeba v Jihlavě nebo Olomouci?

Trik č. 5 Prodáváme nejvíce nemovitostí na celém světě!

To možná ano, ale kolik jich prodali v tomto kraji? V tomto městě?

Trik č. 6 Nejsme plátci DPH! Máme nejnižší provizi.

Kancelář, která se nestane plátcem DPH, není moc úspěšná, nebo teprve začíná. Rozumný člověk vybírá realitní kancelář ne podle výše její provize, ale podle její úspěšnosti. Co je důležitější pro prodávajícího, jak rychle a dobře je jeho nemovitost prodána, nebo 1 až 2% provize?

Trik č. 7 Uzavírám obchody v restauraci, v bytě apod.

Nemají-li ani vlastní kancelář, kde je sídlo firmy?

Trik č. 8 Máme ve své nabídce nejvíce nemovitostí.

A máte na ně uzavřené zprostředkovatelské smlouvy? Jsou zprostředkovatelé, nemohu ani napsat realitní makléři, kteří nabízejí prodej nemovitostí bez uzavřených smluv, často i bez vědomí majitelů.

Trik č. 9 Spustíme obrovskou reklamu !!

Ať je všude vidět a slyšet, že jsme nejlepší, největší, nejúspěšnější a jenom my jediní a jedineční. A to zatím dokázali?

Trik č. 10 Nastrčím do reklamy známou tvář.

Kolik klientů nachytaly tváře známých herců na podvodníky z kampeličky?
Jak poznám solidní realitní kancelář? Jak dlouho jste na realitním trhu? Kolik jste prodali nemovitostí za rok? Jak ručíte za své služby? Jakou máte kvalifikaci? Jakým způsobem budete moji nemovitost nabízet? Jaké jsou další poplatky vedle provize? Budu platit, když nemovitost neprodáte? Jaké máte reference? Když budu mít problém, mohu mluvit přímo s majitelem? Potom stačí jen porovnat. Není to tak složité.

Máte-li pochybnosti, rádi vám poradíme, 608 957 978

BUĎTE OPATRNÍ !

Josef Hejduk a Lenka Weberová
realitní makléři

Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!